ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧ ΕΤΟΥΣ 2022-2023
Στις 8/6/2023 πραγματοπoιήθηκε στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων η γιορτή λήξης για το τρέχων σχολικό έτος. . Περιλάμβανε προβολή και παρουσίαση από τους μαθητές εργασίας θέματος ''Μη επανδρωμένα αεροσκάφη - drone'' καθώς και επίδειξη απογείωσης - πτήσης - προσγείωσης στο φωτιζόμενο ελικοδρόμιο του μη επανδρωμένου εξακόπτερου αεροσκάφους τύπου Drone F-550 το οποίο κατασκευάστηκε και προγραμματίστηκε από τους μαθητές. Ακολούθησε η απονομή των πτυχίων στους τελειόφοιτους.
![](https://9b9ec758578b3ee0d46b-305404f9eb35eaf4130aa2d106c6a91c.ssl.cf3.rackcdn.com/715/articles/14681/images/p1h3jt47mm13qf1kmf1d2prtt1vqq4.jpg)
![](https://9b9ec758578b3ee0d46b-305404f9eb35eaf4130aa2d106c6a91c.ssl.cf3.rackcdn.com/715/articles/14681/images/p1h3jt47mmso616f8ju31qbovhe5.jpg)